Zawiadomienie

o stwierdzeniu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego choroby wymienionej w pkt 12 załącznika nr 2 do ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (t.j.Dz.U.2023, poz. 1075, z późn. zm.) – afrykańskiego pomoru świń u dzików.
Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o wykryciu obecności przeciwciał przeciwko wirusowi afrykańskiego pomoru świń u dzika odstrzelonego w miejscowości Jakubkowo, gm. Łasin, powiat grudziądzki, województwo kujawsko-pomorskie (obszar objęty ograniczeniami II), na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 17 czerwca 2024 r. z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego-Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach.
Jest to drugie ognisko afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w 2024 roku.

Plik PDF

Zawiadomienie

o stwierdzeniu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego choroby wymienionej w pkt 12 załącznika nr 2 do ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (t.j.Dz.U.2023, poz. 1075, z późn. zm.) – afrykańskiego pomoru świń u dzików. Kujawsko – Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o wykryciu obecności materiału genetycznego wirusa afrykańskiego pomoru świń u padłego dzika znalezionego w miejscowości Szabda, powiat brodnicki, województwo kujawsko-pomorskie (obszar wolny od wirusa afrykańskiego pomoru świń), na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 5 czerwca 2024 r. z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach. Jest to pierwsze ognisko afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w 2024 roku.

Wersja PDF